Struktura bieżącej kategorii
- Labolatoria Przyszłości
1. Nazwa projektu:
Laboratoria przyszłości
2. Pełna nazwa programu finansującego:
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
3. Kwota pozyskanego dofinansowania dla szkoły: 60.000,00 zł.
W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
4. Uczestnicy projektu:
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych.
5. Cele projektu/programu:
- celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
- budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
- kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym.
- miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
6. Zadania:
- wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
- Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.
- w ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno - komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
- Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
7. Zakładane skutki realizacji projektu/programu:
Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
8. Imię i nazwisko koordynatora projektu, dane kontaktowe:
Tomasz Kukuła – nauczyciel informatyki
Telefon służbowy: 94/3587493
- Zdrowe dzieci w zdrowych gminach
„Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach/Gesunde Kinder In gesundenKommunen”
1. Nazwa projektu:
„Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach/Gesunde Kinder In gesundenKommunen” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach realizacji projektu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach/Gesunde Kinder In gesundenKommunen – Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie /Brandenburgia/ Polska
2. Pełna nazwa programu finansującego:
Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).
3. Kwota pozyskanego dofinansowania:
289 876,25 € (euro).
4. Uczestnicy projektu:
Uczniowie, rodzice, nauczyciele.
5. Cele i zadania projektu/programu:
Celem projektu jest wdrożenie transgranicznego
programu edukacyjnego, promującego zdrowy styl życia wśród dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych na terenie czterech gmin województwa zachodniopomorskiego i miasta Schwedt. Poprzez stworzenie innowacyjnego programu dla szkół podstawowych na obszarze wsparcia, wprowadzenie dodatkowych zajęć sportowych, wprowadzenie nauki o zdrowym żywieniu, a także wsparcie akademickie, pozwalające zmierzyć osiągane rezultaty, rozszerzona zostanie wspólna, transgraniczna oferta kształcenia ogólnego, aktywizująca szereg mieszkańców obszaru wsparcia.
6. Zadania w projekcie:
Prowadzenie zajęć sportowych, zajęć tematycznych ciało/odżywianie/ruch, spotkania/zawody sportowe, Utworzenie pracowni dietetycznych, Wyposażenie sal gimnastycznych / szkół w sprzęt sportowy, Zakup i montaż sprzętu multimedialnego na potrzeby zajęć "ciało/odżywanie/ruch" oraz "aktywnej przerwy".
7. Zakładane skutki realizacji projektu/programu:
a. zmniejszenie nadwagi wśród uczniów,
b. zwiększenie aktywności ruchowej dzieci,
c. wyrobienie u uczniów nawyków poprawnego (prawidłowego, racjonalnego) żywienia,
d. wymiana doświadczeń i informacji niemieckiej i polskiej kadry pedagogicznej i trenerskiej, rodziców i uczniów,
e. zaangażowanie rodziców w działania na rzecz zdrowia ich dzieci (zdrowe odżywianie i aktywność ruchowa),
f. poznanie wybranych zdrowych, regionalnych potraw polskich i niemieckich ,
g. poznanie przygranicznych miejscowości poprzez organizowanie przez każdego partnera zawodów sportowych (mini olimpiad).
8. Imię i nazwisko koordynatora projektu, dane kontaktowe:
moderator projektu Angelika Telej + 48 94 35 87 493.
- Szkolne Koło Sportowe
Liczba wyświetleń: 124